تنوع رنگها در سنگ گرانیت

سنگهای گرانیت رنگی

تنوع رنگ گرانیت ها بسیار بالاست و سفید، خاکستری، مشکی، صورتی و نارنجی از رنگهای رایج گرانیت موجود هستند. این سنگ مقاومت بالایی در مجاورت اسید و موارد شیمیایی نیز دارد و تغییر رنگ نیز پیدا نمی کند.استفاده از مواد طبیعی به جای مواد مصنوعی و شیمیایی در همه زمینه ها توصیه می شود. مواد طبیعی با طبیعت زندگی انسان و محیط سازگاری بهتری دارند و ناخود آگاه بر روح و روان انسان ها نیز اثر مثبت می گذارند.

مصالح طبیعی در ساختمان ها که محل زندگی انسان است می تواند تاثیر مثبتی بر شرایط روحی آدمی داشته باشد. از این جمله می توان به سنگ های ساختمانی طبیعی اشاره کرد که سنگ گرانیت نیز یکی از بهترین و با کیفیت ترین و با دوام ترین انواع آن است.این گونه سنگ ها از انرژی و اصالت خاصی برخوردارند و محیط را بسیار مطبوع می نمایند. همچنین سنگ گرانیت ها به علت تنوع بالا در کریستال های تشکیل دهنده و تنوع رنگ ها، برای بودجه های مختلف نیز انواع مختلفی دارند که برای هر نوع سلیقه ای می توانند اغنا کننده باشند.بهتر است بدانید سنگ گرانیت به دلیل جذب آب پایین و چسبندگی کم برای نمای ساختمان ها استفاده نمیشود و بیشتر برای کف پارکینگ و راهرو ها استفاده می شود.

  • گرانيت‌ها به رنگ‌هاي سفيد، خاکستري، پرتقالي، سبز، مشکي، قرمز، ديده مي‌شوند.

  •  سنگ گرانیت آزول ماکاباس برزیل جزءسنگهای نادر به رنگ آبی در جهان است.

  • سنگ گرانیت تن براون در دو رنگ قهوه ای تیره و روشن که معدن آن در هند است.

  • سنگ گرانیت جنگلی بیرجند با جذب آب پایین دارای معادن مختلفی در ایران می باشد

سنگ های گرانیت نسبت به سایر سنگ های ساختمانی یکدست تر و یکنواخت تر هستند . در سنگهای گرانیت لکه های سیاه وجود دارد، سنگ های گرانیت فاقد لکه و یکنواخت ، قیمت بالاتری دارد.نوع فرآوری سنگ نقش تعیین کننده ای در قیمت سنگ گرانیت دارد دقت در برش و گونیا بودن سنگ ، میزان ساب و پولیش سنگ در قیمت سنگ های گرانیت تاثیر خواهد داشت .

آنالیز کیفیت سنگ

مهمترین پارامتر کیفیت سنگ گرانیت ، آنالیز فیزیکی و شیمیایی آن سنگ گرانیت میباشد . و هر چه قدر آنالیز سنگ گرانیت به حد مطلوب نزدیکتر باشد از کیفیت بالاتری برخوردار است و به مراتب قیمت بالاتری خواهد داشت.سنگ های گرانیت تنوع کمتری نسبت به سایر سنگ های ساختمانی دارند . هر چه قدر سنگ گرانیت، رنگی خاص و شیک تر باشد از قیمت بالاتری برخوردار است

By |2018-10-09T17:52:38+00:00دسامبر 7th, 2015|Architecture, Construction, Engineering|